TurkishEnglishBulgarianChinese (Traditional)FrenchArabicGermanGreekItalianJapaneseKoreanPortugueseRussianSpanish

Aikimode 4. Yıl Aikimode Aiki Akademi Ana Merkezimizin kuruluşunun 2.Yılını öğrencilerimiz ve velilerimiz ile kutladık.

Tüm katılımcılara sonsuz teşekkürler…

Sensei’den Aikimode’un Doğuş Öyküsü

2006 senesinin sonlarına doğru İstanbul Teknik Üniversitesinde Gemi İnşaatı ve Deniz Bilimleri Fakültesinde okurken bir yandan da kurucusu olduğum İTÜ Aikido Kulübü’nde İTÜ öğrencilerine aikido eğitimleri vermekteydim. Aikido’yu okadar sevip yapmaktaydım ki tavrım, düşüncem, yaşayışım hep budo(savaş disiplinleri) anlamaya çalışmakla ve bilgimi doğru bir şekilde aktarmaya çabalamakla geçiyordu. Kısacası modum aikido moduna geçmişti. İşte bir gün uyudum ve kalktığımda rüyamda “aikimode” kelimesini biri kulağıma fısıldadı. Sanırım o kişi O Sensei “Morihei Ueshiba” idi, yada ben onun Ueshiba olmasını istedim. İşte “aikimode” fikri o zaman ortaya çıktı.

Okul içerisindeki fiziksel mekanların yetersizlikleri ve yönetimsel durumlarında etkisi ile vermiş olduğum tüm mekanlardaki aikido eğitimlerini “Aikimode Aiki Akademi” başlığı altında vermeye başladım. 2009 Ekim ayında bugünkü merkezimizi kurarak tüm eğitimlerimi ve öğrencilerimi tek bir çatı altında topladım.

Aikimode Aiki Akademi’nin genel vizyonunu oluştururken kendime şu soruyu sordum; “İnsanlara nasıl faydalı olabilirim ?”. Bu sorunun cevabı bugünkü Merkezimizin temellerini oluşturmaktadır.

Bizimle birlikte “Aiki” yolunda yürüyen herkese teşekkürler.

Paylaş.