TurkishEnglishBulgarianChinese (Traditional)FrenchArabicGermanGreekItalianJapaneseKoreanPortugueseRussianSpanish

12 – 18 yaş gençler için Aikido

Aikimode Aiki Akademi’de 12-18 yaş arası gençler için haftaiçi ve haftasonu Aikido eğitimi alma fırsatı.  Antrenmana katılmak isteyen ortaokul ve lise öğrencilerinin haftanın hergünü aikido eğitimlerine katılabileceği sınıflar mevcut.

Aikido eğitimlerine yeni başlamak isteyenler için ”Aikido’ya Başlama Kılavuzu” oluşturduk. Lütfen tıklayınız.

Bu yaş grubu öğrencileri opsiyonel olarak haftada minimum 2 veya 2+ gün (seans) eğitime almaktayız. Aikido eğitimleri 1 seans yaklaşık olarak 1 saat sürmektedir. Aikido eğitimlerinin dışında aiki-jo ve aiki-ken çalışmalarına (sopa ve tahta kılıç) da dahil olan gençler aikido sanatın temellerini daha iyi anlamak için olanak bulabilmektedirler.

Aikido eğitimlerine katılmak isteyen öğrenciler için öncelikle bir ön değerlendirme dersi yapılmaktadır. Değerlendirme esnasında öğrencinin antrenmanlara katılma isteği vede spor yapmasına herhangi bir engel teşkil etmeyecek sağlık sorunu olup olmadığı gözlemlenir.

Bu değerlendirme eğitimlerine katılmayı arzu ederseniz iletişim bölümündeki telefonumuzdan bizlere ulaşıp randevu alabilirsiniz.

12-18 Yaş arası Gençler için Sağlık ve Spor

Spora katılım yaşamın her döneminde önemlidir. Aikido özellikle çocuk, ergen, genç erişkinler için sağlığın pekiştirilmesi, hastalıklardan korunma ve psikososyal iyilik hali için daha kritik bir öneme sahiptir. Bu durum sedanter yaşam tarzı, obezite ve benzeri problemlerin gençlerde sıkça görüldüğü günümüzde özellikle önemlidir. Spor, ayrıca sporcuya kendini deneme, kendini akranlarla mukayese etme ve sağlıklı koşullarda yarışma ortamı sunar ki bunlar olumlu benlik saygısı, kendilik algısı ve mental dayanaklılığın gelişmesini kolaylaştırmaktadır.

Günümüz anlayışına göre spor ilk başta çok önemli bir kitle eğitim vasıtasıdır. Aikido insan bedenini fiziki yönüyle geliştirdiği gibi oyunlar, hareketler, antrenmanlar vasıtasıyla aynı zamanda insan seciyesini, egosunu, davranış niteliğini, psişik yapısını belirleyen yeni bir bilimdir.

Paylaş.