TurkishEnglishBulgarianChinese (Traditional)FrenchArabicGermanGreekItalianJapaneseKoreanPortugueseRussianSpanish

Eğitimin tarihi: Okulların tatil döneminde açılan 4 derslik bir eğitim olduğu için takvim kısmından programları takip edebilirsiniz.

Eğitim yeri : Aikimode Aiki Akademi (Ataşehir, Bahçelievler ve 4.Levent)
Kontenjan : 10 kişiye 1 eğitmen düşecek şekilde programlanacaktır.

Sayfanın en altında eğitime nasıl kayıt olunacağını anlatan videoları izleyebilirsiniz.

Aikimode Aiki Akademi olarak çocuklar (8-14 yaş arası 2. sınıf ve 8.sınıfı kapsayan) için günlük hayatta kullanabilecekleri etkisizleştirme, saldırıyı savuşturma, olay anında stratejik düşünebilme ve kaçmak için zaman kazanabilmeye yönelik özel tekniklerin gösterileceği 4 derslik bir program tasarladık. Özellikle okul içerisinde arkadaş ortamlarında yaşanan ve akran zorbalığı dediğimiz durumlara karşı basit ve etkili uygulamaların öğretileceği bu eğitimlerde çocuklara kendilerini korumaya yönelik eğitimler verilecektir. Sınıfların oluşturulmasında ve eşleştirme durumunda çocukların yaş, sınıf, kilo ve boy kıstaslarına göre ayarlamalar yapılacaktır. (Maksimum 10 ar kişilik gruplar 2,3 ve 4. sınıflar ile 5,6,7 ve 8. sınıf öğrencileri ayrı gruplarda olacak şekilde oluşturulacaktır.)

Bu eğitim kapsamında çocuklar öğrendikleri tekniklerler ile kendilerini koruyabilecek, temel etkisizleştirme tekniklerini öğrenecek ve beklenmedik saldırılara karşı çözümler üretebilecektir. Bu eğitimlerde 20’ye yakın teknik bilgi, farkındalık ve strateji anlatılacak.

Aikimode Aiki Akademi ekibinin basit ve etkili anlatım dili ile tüm çocuklarımızın uygulayabileceği pratik çözümler anlatılacak, eğitimde aikido tekniklerinden de alıntılar olacak fakat eğitim bir Aikido eğitimi olmayacaktır. Çocuk savunma eğitimi ile çocuk aikido eğitimi birbirinden farklı eğitimlerdir. Aikido çok derin felsefe içeren bir disiplin olması dolayısı ile 3-4 güne sığdırılamayacak özel bir sanattır ve seneler gerekir. Bu nedenle çocuk savunma eğitiminde günlük yaşamda tehlike anında kullanılabilecek stratejiler üzerinde durulacak ve pratikler bu bağlamda olacaktır.

 • Eğitime katılacak çocuklar spor kıyafet ile katılmalıdırlar.(Aikido yapanlar aikido kıyafeti ile katılabilirler.)
 • Eğitime katılacak çocukların spor yapmasına engel teşkil edebilecek bir sağlık problemlerinin bulunmaması gerekmektedir. Burada velinin beyanını kabul etmekteyiz. Lisanslı spor yapan çocukların lisans belgelerinin fotokopisini velileri bizlere vermelidir.

Eğitim yeri : Aikimode Aiki Akademi 4.Levent
Kontenjan : 30 kişi (3 ayrı stüdyoda 10 kişiye 1 eğitmen düşecek şekilde programlanacaktır)

Eğitim yeri : Aikimode Aiki Akademi Ataşehir
Kontenjan : 30 kişi (3 ayrı stüdyoda 10 kişiye 1 eğitmen düşecek şekilde programlanacaktır)

Eğitim yeri : Aikimode Aiki Akademi Bahçelievler
Kontenjan : 20 kişi (2 ayrı stüdyoda 10 kişiye 1 eğitmen düşecek şekilde programlanacaktır)

 

Tüm kayıtlar Aikimode Uygulama (App) üzerinden yapılacaktır.

Aşağıdaki video’da eğitime nasıl kayıt olacağınızı adım adım anlatıyoruz.

Değerli üyelerimiz, velilerimiz ve takipçilerimiz,

Öncelikle aikimode uygulamayı (app) Appstore ve PlayStore’dan indirebilirsiniz.

Uygulamayı kimler kullanabilir ?

Çocukları üye olan veliler çocukları adına uygulamayı kullandıklarını bilmelidirler.1 den fazla çocuğu kayıt olan veliler dilerlerse aynı telefonda 2 ve daha üstü üye girişi yapabilmektedirler. Veya çocukları anne veya baba olarak paylaşabilirler.

 • Aktif üyelerimiz
  • Bağlı bulundukları şubeye e-posta göndererek aktivasyon kodu talebinde bulunmalıdırlar.Sonrasında gelen aktivasyon kodundaki kullanıcı adı ve şifre ile cep telefonlarına indirdikleri uygulamaya giriş yapmalı ve bir sonraki ekranda e-posta adresi ve kendine özel şifre belirleyip onayları vermelidir. Sonrasında uygulama kullanıma hazır olmaktadır.
 • Pasif üyelerimiz
  • Daha önceden hizmet aldıkları şubeye e-posta göndererek aktivasyon kodu talebinde bulunmalıdırlar.Sonrasında gelen aktivasyon kodundaki kullanıcı adı ve şifre ile cep telefonlarına indirdikleri uygulamaya giriş yapmalı ve bir sonraki ekranda e-posta adresi ve kendine özel şifre belirleyip onayları vermelidir. Sonrasında uygulama kullanıma hazır olmaktadır.
 • Aikimode Üye olmayanlar.
  • Çocuklarını getiren anne ve babalar uygulamayı çocukları namına kullanırken kendi adlarına da uygulama indirebilirler. Çocukları bizim üyemizdir.
  • Daha önce aikimode’den eğitim almamış fakat bizi takip edenler gelişmelerden (etkinlik, seminer, sınav, parti, kamp, yurtiçi-yurtdışı budo seyahatleri, aikifit, budofit, selfdefence vb.) haberdar olmak ve sonrasında kayıt olmak için uygulama indirebilirler.
  • https://aikimode.gympro.online/Register
  • https://youtu.be/9MliYXsqTH8

Aikimode uygulama (app) ücretsizdir.

 

Aikimode Çocuk Savunma Eğitimi Kayıt ve Rezervasyon Oluşturma (Aktif ve Pasif üyeler için)

 

Aikimode Çocuk Savunma Eğitimi Kayıt ve Rezervasyon Oluşturma (Aikimode üyesi olmayanlar için)

Paylaş.