TurkishEnglishBulgarianChinese (Traditional)FrenchArabicGermanGreekItalianJapaneseKoreanPortugueseRussianSpanish

Oğuzhan Ulvi Başkurt Sensei

(Aikido 6.Dan, Jodo 4.Dan, Iaido 3.Dan, Kendo 2.Dan)

Oğuzhan Ulvi Başkurt; Sensei, Aikimode Aiki Akademi Kurucusu ve Baş Eğitmeni, Aikido 6. Dan.

1981 yılında İstanbul’da doğdu. İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Deniz Yapıları Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. Işık Üniversitesi’nde işletme yüksek lisansı (MBA) yaptı.

Kenji Kumagai Shihan (8.Dan) tarafından onaylanan Yudansha sınavlarını başarıyla vererek, derecelerini Tokyo’daki Aikikai Foundation Aikido World Headquarters’dan (Dünya Aikido Merkezi) aldı. 2023 yılı itibari ile Aikido’dan sorumlu Federasyon tarafından 6.Dan derecesine terfi ettirilmiştir. Oğuzhan Başkurt Sensei 6.Dan (6. derece siyah kuşak) derecesine sahip Türkiye’deki en genç Aikidokalarından biridir. Aynı zamanda federasyondan 3. Kademe Antrenör (Kıdemli Antrenör) diploması sahibidir.

2007 yılında Aikido ve Budo (savaş disiplinleri) okulu Aikimode Aiki Akademi’yi kurdu. 2007 yılından bu yana Aikimode Aiki Akademi bünyesinde vermiş olduğu tüm eğitimleri 2009 yılında Aikimode Aiki Akademi merkezinin kurulması ile tek çatı altında topladı.

Iaido, Kenjutsu, Jojutsu-Jodo, Tantojutsu ve Kendo konularında kendini geliştiren Oğuzhan Başkurt Sensei, bu konuda Avrupa’nın ve Dünya’nın önde gelen eğitimcileri ile çalışmaktadır. Kendisi şu an Kendo Derneği üyesidir. Judo 4.Dan, İaido 3.Dan ve Kendo 2.Dan derecesine sahiptir. Türkiye’de aikido, iaido, jodo ve kendo olmak üzere 4 japon savaş disiplininde siyah kuşak derecesine sahip olan (Dan derecesi) ilk ve tek kişidir. Aynı zamanda Jodo Milli Takım teknik sorumlusu ve üyesidir.

Oğuzhan Başkurt Sensei kurucusu olduğu İTÜ Aikido Kulübü’nün bir dönem onursal başkanlığını yapmıştır.İnternet portalı olan ”UzmanTV” nin ve Cevap TV’nin Aikido uzmanıdır. Girişimcilik ve savaş sanatları yaklaşımları üzerine eğitimler vermekte ve de girişimci olmak isteyen kişilerin katıldığı özel programlarda mentorluk yapmaktadır.

Kendisi hobi olarak dalgıçlık (cmas ve padi sertifikalı), kayak, Kite Sörf (Uçurtma Sörfü), Fitness yapmaktadır. Dansa da ilgisi bulunan Oğuzhan Sensei Latin Dansları (Salsa, Bachata vs.), Tango, Sirtaki, Zeybek,  yapmaktadır. Aynı zamanda Tango’da  Milli Eğitim bakanlığı onaylı Eğitmen Sertifikası bulunmaktadır.

Oğuzhan Başkurt Sensei alanında öncü kurum ve şirketlere vizyon eğitimleri, toplantı konuşmacılığı, motivasyon ve uyum eğitimlerini vermektedir. İTÜ, Turkcell, Aksigorta, Roche, Roche Diagnostic, Bilim İlaç, Daikin, Türk-Telekom, Phlips, Mey, JCB İş makinaları (STFA),Girişim Savaşçıları, FX World İstanbul, Glaxo Smith Kline, Amgen-Mustafa Nevzat, İPYD (İstanbul Proje Yönetim Derneği), Invitel International, AnadoluBank, Dechatlon, Netbook Media, RadisonBlu , Google Türkiye eğitim verilen firmalardandır.

Oğuzhan Başkurt Sensei 2014-2015 tarihleri arası Hava Harp Okulu’nun Savaş Sanatları Danışmanı ve Aikido eğitmenliği görevinde bulunmuştur. Bir dönem İTÜ Mezunlar Derneği Mentorluk programında İTÜ Lisans öğrencilerine mentorluk yapmıştır.

Sensei’in Yazıları

 

Eğitim CV

 • 2003-2005 İstanbul Teknik Üniversitesi Aikido Eğitmen Asistanı
 • 2005-2010 İstanbul Teknik Üniversitesi Aikido Eğitmeni      
 • 2007-2008 Maslak Sun Plaza Aikido Eğitmeni
 • 2007-2008 İstinye Namık Ekin SM Aikido Eğitmeni
 • 2007-2008 Osmanbey Namık Ekin SM Aikido Eğitmeni
 • 2007-2008 Osmanbey Active GYM SM Aikido Eğitmeni
 • 2008-2010 Sheraton H Club Aikido Eğitmeni
 • 2008-2010 İstanbul Bilgi Üniversitesi Aikido Eğitmeni
 • 2008-2010 İstanbul Hilton Aikido Eğitmeni
 • 2008-2010 Darüşşafaka Gymnasium SM Aikido Eğitmeni
 • 2015-2016 Hava Harp Okulu Savaş Sanatları Koordinatörü
 • 2009- Halen Aikimode Aiki Akademi 4.Levent Aikido Baş Eğitmeni
 • 2015- Halen Aikimode Aiki Akademi Ataşehir Aikido Baş Eğitmeni
 • 2018- Halen Aikimode Aiki Akademi Bahçelievler Aikido Baş Eğitmeni

Paylaş.