TurkishEnglishBulgarianChinese (Traditional)FrenchArabicGermanGreekItalianJapaneseKoreanPortugueseRussianSpanish

Aikido Grup Özel Ders

Aikido sanatını çok öğrenmek istiyorsunuz. 3-4 kişi veya daha fazla kişi olarakta toplandınız. Bizimle hemen temasa geçebilirsiniz.

Bu çalışmalar Aikido yapmak için uygun zaman bulamayan gruplar için düşünülmüş aikido programlarıdır. Bu eğitimler öğrenciler ve eğitmenin programına göre kararlaştırılan yer ve saatlerde verilir.

Aikido eğitimlerine yeni başlamak isteyenler için ”Aikido’ya Başlama Kılavuzu” oluşturduk. Lütfen tıklayınız.

Özel grup dersinden kimler yararlanabilir;

  • Şirketler
  • Dernekler
  • Siteler
  • Özel topluluklar veya gruplar

 

Sporun Faydaları 

Spor en temel tarifiyle harekettir. Fakat bu hareket ister bireysel olsun ister gurup halinde olsun belli kurallar dahilinde ve bir disiplin içinde yapıldığı için sosyolojik bir olaydır. Daha da önemlisi spor, Dünya Sağlık Örgütünün ( WHO ) tarif ettiği esenlik (WELLNESS) kavramı kapsamında insanın dengeli olmasına her boyutta (fizyolojik, sosyolojik, psikolojik, ekonomik, vs.) katkıda bulunabilen bir olaydır.

Aikido gibi elit amaçlı sporlarda kişi sporu teknik ve taktikleri ile derinlemesine öğrenmek, pekiştirmek ve sergilemek suretiyle üst düzede ve yoğun bir şekilde gerçekleştirmeyi amaçlar. Aikido zihinsel ve fiziksel bir harekettir. Bu hareket çoğunlukla toplumsaldır. Aikido sanatının kişiye sağladığı bireysel katkıları bile sonunda kişinin daha sosyal ve toplum içinde katkı sağlayan bir birey olmasına sebep olmaktadır.

Paylaş.