TurkishEnglishBulgarianChinese (Traditional)FrenchArabicGermanGreekItalianJapaneseKoreanPortugueseRussianSpanish

Değerli üyelerimiz,

Aikimode Aiki Akademi 4. Levent (Sapphire) şubemize gelen değerli üyelerimizin dikkatine,

Bildiğiniz üzere 4.Levent şubemiz Sapphire AVM’de bulunmakta. Sapphire AVM sin içerideki mağazalara uyguladığı mobing ‘den ister istemez bizlerde etkileniyoruz. Hernekadar sözleşmemizde 09.00 saatlerinde merkezimizi açacağımız belirtilsede Sapphire AVM almış olduğu karar ile 10.00 itibari ile müşteri alımına başlayacaktır. Bununla ilgili hukuksal tüm uyarıları yapmakla birlikte maalesef karşımızda kanun hukuk tanımayan bir yapı ile karşı karşıyayız.

Bu nedenle 4.Levent’teki haftaiçi yapmış olduğumuz yetişkin sabah antrenmanlarını Ataşehir şubemize kaydırmak zorunda kalıyoruz. Haftasonu 09.00-10.00 seanslarımız problemler çözülene kadar kapalı olup 10.00 dersleri 10.05 itibari ile başlayacaktır. Özellikle Cumartesi ve Pazar günleri Çocuk antrenmanlarına 10.00-11.00 saatleri arasında katılanların aikido kıyafetleri ile hazır gelmeleri rica olunur.

 

Araç ile Gelenlere Öneriler

 • Bu süreçte araçları ile gelen üyelerimiz otoparkı kullanmak istememesi durumunda avm yanındaki ispark lardan ücreti mukabilinde faydalanabilir. Kendi araçları ile gelen velilerin ana girişte çocuklarlarını diğer veli ile bırakmaları zaman kaybetmemeleri açısından önerilmektedir.
 • Avm otoparkını kullanıp istenilen tutarı ödemeyebilirsiniz. “Tüketici, otoparktan çıkışına izin verilmediği takdirde polisi arayarak, hukuka aykırı olarak ücret ödemesinin istendiğini, ödemediği için de hürriyetinin tehdit edildiğini, zorla alıkonulduğunu bildirmeli ve şikayetçi olmalıdır. Ayrıca ilgili belediye zabıtasına da ihbarda bulunarak, yasal cezaların uygulanmasını istemelidir.” Biz bunu yaptık. Biraz zaman aldı. Polis gelince açmak zorunda kaldılar. TC numarasına İcra göndereceğiz dediler. Aslında bu onları yoracak bir şey.Sonuçta icraya itiraz edildiği taktirde hiç bir sonuç alamayacaklar.
 • Eğer herseye rahmen ödemek zorunda kalırsanız Kağıthane Tüketici Hakem Heyetine başvurarak ödemiş olduğunuz tutarı Sapphire avm’den alabilirsiniz. Aşağıdaki link’te nasıl yapılacağı yazıyor. Bu şu an için en iyi çözüm gözüküyor. Ödeme yapıldıktan sonra fişi ibb ihbar hattına gönderiniz ve durumu anlatınız.Tüketici hakem heyetlerine nasıl başvuru yapılır?
  • Şahsen veya avukat aracılığıyla; elden, posta yoluyla veya elektronik ortamda e-Devlet kapısı üzerinden Tüketici Bilgi Sistemi (TÜBİS) ile tüketici hakem heyetlerine başvuru yapılabilir. Bu itibarla, tüketici hakem heyetlerine sözlü başvuru yapılamamaktadır.
  • TÜBİS sistemine şikayet edecekler için Sapphire AVM bilgileri.
   • SAFİR ÇARŞI YÖNETİM HİZMETLERİ ANONİM ŞİRKETİ
   • Vergi Dairesi: ZİNCİRLİKUYU
   • VKN: 7370492279
   • EMNİYET EVLERİ MAH. ESKİBÜYÜKDERE CAD. NO:1/1 KAĞITHANE/ İSTANBUL
   • TICARETSICILNO: 735776
   • MERSISNO: 0737049227900011
   • E-Posta: [email protected]

http://www.kagithane.gov.tr/kagithane-ilce-tuketici-hakem-heyeti-baskanligi

Metro ile Gelenlere Öneriler

Metro ile gelen üyelerimiz ise avm’nin ana giriş kapısını kullanmaları gerekmektedir.

 

Yaşanan bu sürecin çözülmesi için ilgili kurumlar ile gerekli görüşmeleri yapmaktayız.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Paylaş.