TurkishEnglishBulgarianChinese (Traditional)FrenchArabicGermanGreekItalianJapaneseKoreanPortugueseRussianSpanish

Eğitmen : Oğuzhan Ulvi Başkurt
Eğitim yeri : Aikimode Aiki Akademi 4.Levent
Kontenjan : 40 kişi
Tema : Kokyu (Nefesi Doğru Kullanabilme)

Eğitimin tarihi: 26 Ağustos 2022 Cuma 19.00-20.00

Aikimode Aiki Akademi Aktif Üyeleri : 100 TL

Aikimode Aiki Akademi Pasif Üyeleri : 150 TL

Aikimode Aiki Akademi Full-Part Çalışanları: 50 TL

Aikimode Aiki Akademi dojoları dışından : 250 TL

Eğitime katılmak isteyenler aikimode uygulama (app) üzerinden kayıt yaptırmalıdırlar. Aşağıdaki videoyu izleyerek seminerlere nasıl kayıt yaptırabileceğinizi öğrenebilirsiniz. Sınırlı kontenjan olması dolayısı ile lütfen kayıtlarınızı vakit geçirmeden yaptırınız.

 

Her sene olduğu gibi bu senede siyah kuşak derecelerine terfi eden arkadaşlarımızın Aikikai Dan Diplomalarını güzel bir organizasyon ile vereceğiz. Dünya’nın en prestijli Aikido diploması olan Aikikai Dan Diploması Aikido’nun kurucusu Morihei Ueshiba’nın Japonya’daki vakfının diplomasıdır.

26 Ağustos Cuma günü Seminer ve Diploma töreni sonrası ”Hakama” sahibi olan olan arkadaşlar arasında da bir güzel hakama katlama yarışması yapacağız. 26 Ağustos Cuma tema seminerinden sonra 20.00’da başlayacak Aikikai Diploma Töreni & Hakama Katlama Yarışması organizasyonlarına tüm genç&yetişkin sınıfı üyelerimiz katılabilirler.

 

Seminerlerin Amacı

Aikimode Aiki Akademi her ayın son haftasında tüm aikido camiası ve yetişkin (12 Yaş ve üzeri) öğrencilerinin katılabileceği müfredatının dışında özel bir konu veya teknik üzerine ”tema” çalışmaları yapmaktadır. Bu çalışmaların amacı aşağıda belirtilmiştir;

  • Aikido öğrencilerinin teknik kapasitesini arttırmak,
  • Aikido çalışanların bakış açılarını genişletmek,
  • Arkadaşlık ve dostluğu ön plana çıkartarak dojo içindeki ve dışındaki dayanışmayı arttırmak,

Seminerler aikido derslerinden işleniş açısından çok farklıdır. Normal aikido eğitimlerinde bir derste yaklaşık 5-6 teknik eğitmen tarafından gösterilir. Teknik anlatımı minimum pratik maksimum seviyede olmalıdır. Seminerde 1 veya 2 teknik anlatımları ile derinlemesine farklı uygulamaları ile gösterilir. Belki öğrencinin birkaç sene içerisinde edinebileceği tecrübe teorik olarak 1 güne sıkıştırılabilmiş olabilir. Seminer Sensei’nin bilgisinin derinliğini gösterir.

TEMA seminerlerine katılan öğrenciler için video ve görsellerin yer aldığı özel bir Facebook grubu oluşturduk. Bir sene içerisinde herhangi bir seminere kayıt yaptırıp gelen öğrenciler bu gruba kayıt olabilmektedirler. Aynı zamanda Sensei’nin whatsapp toplu mesaj listesinede eklenerek seminerde çekilen videolara ulaşabileceklerdir.

https://www.facebook.com/groups/1795774907341653/?fref=ts

Tüm katılımcılara başarılar dileriz.

Paylaş.