TurkishEnglishBulgarianChinese (Traditional)FrenchArabicGermanGreekItalianJapaneseKoreanPortugueseRussianSpanish

Aikimode Aiki Akademi’de Aikido ve Budo(Savaş  Disiplinleri) geleneğini ve ruhunu tanımak ve yaşamak isteyenler için, uchideshi (yatili ogrenci) programını başlıyor. Uchideshi (yatılı öğrenci) programı, öğrencilere dojoda yaşama ve antrenman yapma olanağını sağlayan özel bir program olmakla birlikte Aikimode Aiki Akademide 2 farklı seçenek ile öğrencilere sunulmaktadır.

UCHIDESHI (YATILI ÖĞRENCİ) PROGRAMI NEDİR?

Uchideshi kelimesi  “yatılı öğrenci” anlamına gelmektedir. Uchideshi (yatılı öğrenci) programına katılan öğrenci dojoda kalırken yalnızca antrenman yapmaz, günlük yaşamı da antremanın bir parçası haline gelir. Geleneksel olarak Japonya’da, savaş sanatlarında bu tip antrenmanları yalnızca, kendini ve zamanını ciddi antrenmana adamış öğrenciler yapmaktadırlar.

Aikimode’de uchideshi öğrencileri genellikle gün içinde birden fazla antrenmana katılırlar ve dojo yönetimi eğitimleri alırlar.  Uchideshiler günlük çeşitli işlerden dojonun bakım onarımına kadar (temizlik ve yemek yapmak dahil) dojo işlerine ve özel projelere de yardımcı olurlar.

Yatılı öğrenci olmak ve İstanbul’da dolu dolu yaşamak isteyenler için Aikimode Aiki Akademi 4.Levent ve  Aikimode Aiki Akademi Ataşehir şehir merkezine yakın olması dolayısı ile ulaşımı çok rahat konumlarda bulunmaktadır.

Aikimode Aiki Akademi’deki uchideshileri normal öğrencilerden aylık süre olarak 3-4 kat daha fazla antrenman yapar. Bu sayede aikido ve budo’yu çok çabuk geliştirirken eş zamanlı olarak da öğrenme, öğretme ve yönetici yetenekleri gelişir.

Kayıt Koşulları

Aikimode Aiki Akademi’de 2 çeşit uchideshi programı mevcuttur.

1. programa sadece 17-25 yaş arası Türkiye içerisindeki İstanbul dışındaki illerden (sadece Türkiye içerisinden) öğrenci kabul edilmektedir. Kabul edilen kişiler dojoda konaklama imkanına sahip olabilecek. Maaş ve sigortalı olarak akademide çalışan olabileceklerdir.

2. programa sadece 18-35 yaş arası İstanbul dışındaki tüm Türkiye ve Dünya’dan katılım olabilir.1,2 ve 3 aylık gerçekleştirilecek uchideshi (yatılı öğrenci) programına katılmak isteyenler için ayrıntılar aşağıdandır.

Bayanlar ve erkekler seçilmeye layık olmalıdır.
Başvuranlar 18 – 35 yaş arasında olmalıdırlar.
Günlük antrenman için sağlık, fiziksel kondüsyon ve yetenek gerekmektedir,
Şahsi sağlık sigortası,
Belirtilen süre içerisinde kendisini idare edecek finansal yeterlilik,
Asgari lise diplomasi (veya kendi ülkesinden denklik )gerekmektedir,
Dini ve diğer yaşam tarzı tercihler özeldir ve saklı tutulmalıdır,
Aikimode Aiki Akademi’de bizler üyelerimizin farklılıklarını ve çeşitliliğini takdir eder ve değer veririz.

Sonuç olarak, bütün üyeler herhangi bir öğrenciye rahatsızlık verecek veya kızdıracak davranışda bulunmamaya özen göstermelidir.

Öğrencilerin ve düzenli gelen üyelerin güvenliği ve iyiliği ile ilgili olarak, Aikimode Aiki Akademi, haklılığı tartışmaksızın herhangi birinin dojoya katılımını kabul etmeyebilir.

UCHIDESHI PROGRAMI KATILIM ÜCRETİ (2. Program)

Her 1 aylık dönem ……….300$

Bu ücrete dojoda konaklama , Aikimode Aiki Akademi imkanlarını kullanma, bütün eğitim ücretleri,  seminer ücretleri dahildir.

YEMEKLER VE KİŞİSEL HARCAMALAR

Sadece öğlen yemekleri Aikimode Aiki Akademi tarafından sağlanır. Dojodan yürüme mesafesinde market ve dojo içerisinde çamaşırhane bulunmaktadır. Uchideshiler mutfak  imkanlarını kullanabilir. Genellikle, uchideshi dönüşümlü olarak yemek pişirme sorumluluğunu paylaşır. Çamaşırhane gibi diğer kişisel harcamalar kişisel sorumluluktur.

TÜRKİYE CUMHURİYETİ DIŞINDAKİ ÜLKELERDEN GELEN UCHIDESHILER

Aikimode Aiki Akademi vize başvurusu için kefil olmaz. Uchideshi adayları Türkiye Cumhuriyeti’nde kalmayı istiyorlarsa vizelerini kendileri almalıdırlar.

Programınız başlamadan en az iki hafta önce 200$ tutarındaki depozitinizin (geri odemesi yapılmaz) ödenmesi gerekir. Bu depozit katılım ücretinize eklenecektir. Kalan bakiye Aikimode Aiki Akademi’ye vardığınızda ödenecektir. Sınırlı sayıda uchideshi kabul ettiğimiz için programınız bitmeden bir hafta önce gelecek dönem için yeni kayıt yaptırabilirsiniz. Program başladıktan sonra geri ödeme yapılmaz.

NASIL KAYIT OLUNUR

Haziran,  Temmuz ve Ağustos ayının 2. haftası başlayacak ve toplamda 3 ay planlanan uchideshi programına 1,2 veya 3 aylık seçeneklerle katılabilirsiniz. Katılmak istediğiniz dönemden 1 ay önce programa müracaat etmelisiniz. Ne zaman başlamak istediğinizi ve kaç dönem katılmak istediğinizi belirtiniz.

Lütfen programa katılmak için kendinizi tanıtan bir yazı, başlama tarihi, tecrübe edilecek kalma süresi ve neden bu programa katılmak istediğinizi anlatan kısa bir açıklamayı içeren rica mektubu gonderiniz. Fotoğraf dosyaya koymak için gereklidir. Mektubunuz derhal cevaplandırılacaktır.

E-posta yoluyla [email protected]’a yazarak başvurabilirsiniz.

Paylaş.