TurkishEnglishBulgarianChinese (Traditional)FrenchArabicGermanGreekItalianJapaneseKoreanPortugueseRussianSpanish

Artık anneler ve babalar aikido öğreniyor ve artık onlar da birer samuray. Çağımızın modern savaş sanatı aikidoya çocuklarını getiren veliler’de aikidonun cazibesine kapılarak bu sanata adım atıyorlar. Hem çocuklarına iyi birer örnek oluyorlar hem de kendileri için özel birşeyler yaparak stresten uzaklaşıyorlar.

Günümüzde gelişen teknoloji ile birlikte insanların içlerine kapanık halleri göze çarpmaktadır. Bizlerden büyükler olarak önemli görevler beklenmektedir. Çocuklara ve gençlere çevreleri ile nasıl uyumlu olacaklarını keşfetmelerini sağlamak onlara yapabileceğimiz en büyük iyilik. Bu sanat çocukların kendilerine olan güvenlerini ve konsantre olabilme yeteneklerini arttırarak, psikolojik ve fizyolojik yönden sağlam bir yapıya kavuşmalarına yardımcı olacaktır.

Aikido sağlıklı olan her bireyin yapabileceği bir sanat. Bizler Aikimode Aiki Akademide 4 yaşından 60 yaşına kadar olan bireylere eğitim vermekteyiz. Eğitimimize katılan bir çok çocuğun veliside bizim yetişkin sınıflarımızda öğrenci.

Sizler ve çocuklarınız aynı sanatı yaparak vaktinizi değerlendirmek isterseniz Aikimode Aiki Akademi sizler için sürekli çalışıyor.

Anne, Baba ve Çocuk İletişimi

Hepimizin bildiği gibi anneler ve babaların çocukları üzerindeki etkileri yaşam boyu devam eder. Etkili iletişimin kurulduğu ailelerde, aile bireyleri birbirleri ile duygularını paylaşır, birbirlerine zaman ayırır, birbirlerine değer verir ve birbirlerini olduğu gibi kabul ederler. Anneler ve babalar çocuklarına olan duygularını sevgi dolu ve destekleyici bir yolla ifade ederler. Böyle bir aile ortamında da anne-baba-çocuk arasındaki ilişki etkili olur. Anne-baba-çocuk iletişimi olumlu duygular ve alışkanlıklar içeriyorsa, her iki taraf için de birlikte geçirilen zaman eğlence ve mutluluk kaynağı olabilir. Çocuğun yaşı ne olursa olsun, onunla kurulan etkili bir iletişim, onda kendine güven ve çevresine saygı gelişimi için en önemli kaynaklardan biri olacaktır. İyi bir ilişki kurabilmek ve bunu yıllar boyu sürdürebilmek, çocuğun kişilik açısından da olumlu etkiler yaratacaktır.

Paylaş.