TurkishEnglishBulgarianChinese (Traditional)FrenchArabicGermanGreekItalianJapaneseKoreanPortugueseRussianSpanish

Aikimode Aiki Akademi’de siz değerli Yetişkin Grubu (12+)  eski öğrencilerimiz (Pasif üye veya Aktif üyeliği devam etmeyen eski üye) için özel bir seçenek oluşturduk. Tahmin ediyoruz ki gönlünüzde halen aikido var. Ama bir türlü işten güçten fırsat bulup antrenmanlara katılamıyorsunuz. Bizde sizlerle olan bağımızı kopartmamak adına sizleri ayda 1-2 bir kere de olsa aikido antrenmanlarında görmek istiyoruz. Tahmin ediyoruz sizlerde Aikido ve Aikimode ile bağlarınızı devam ettirmek istiyorsunuz. Bu vesile ile her ay yapmış olduğumuz ”Ayın Antrenmanı” ve ”Ayın Semineri” etkinliklerine katılmanızı sağlayacak bir seçenek oluşturduk.

Antrenman ve Seminerlerin yer ve zamanı detaylarını internet sitemizin duyurular kısmından takip edebilirsiniz. Antrenman veya seminerin olduğu merkeze geldiğinizde danışma masasından kayıt olabilirsiniz.

Aikimode Aiki Akademi’de ”Ayın Keiko”su (Antrenmanı)
Her ayın belirlenen bir saatinde ve belirlenen bir dojoda yapılacak bu çalışmaya tüm Aikimode Aiki Akademi üyeleri katılabilecektir.Pasif üyelerde kayıt olarak bu antrenmanlara katılabilirler. Bu çalışmada Aikimode Aiki Akademi öğrencilerinin teknik bilgisini üst mertebelere taşırken coşkulu bir antrenmanla aramızdaki dostluk bağlarımızı güçlendirme amaçlanmaktadır.

*Tüm yetişkin (12+) Aikido sınıfı öğrencileri çalışmalara katılabilirler.

 

Aikimode Aiki Akademi’de ”Ayın Aikido Semineri”

Aikimode Aiki Akademi her ayın son haftasında tüm aikido camiası ve yetişkin (12 Yaş ve üzeri) öğrencilerinin katılabileceği müfredatının dışında özel bir konu veya teknik üzerine ”tema” çalışmaları yapmaktadır. Bu çalışmaların amacı aşağıda belirtilmiştir;

  • Aikido öğrencilerinin teknik kapasitesini arttırmak,
  • Aikido çalışanların bakış açılarını genişletmek,
  • Arkadaşlık ve dostluğu ön plana çıkartarak dojo içindeki ve dışındaki dayanışmayı arttırmak,

Seminerler aikido derslerinden işleniş açısından çok farklıdır. Normal aikido eğitimlerinde bir derste yaklaşık 5-6 teknik eğitmen tarafından gösterilir. Teknik anlatımı minimum pratik maksimum seviyede olmalıdır. Seminerde 1 veya 2 teknik anlatımları ile derinlemesine farklı uygulamaları ile gösterilir. Belki öğrencinin birkaç sene içerisinde edinebileceği tecrübe teorik olarak 1 güne sıkıştırılabilmiş olabilir. Seminer Sensei’nin bilgisinin derinliğini gösterir.

Paylaş.