TurkishEnglishBulgarianChinese (Traditional)FrenchArabicGermanGreekItalianJapaneseKoreanPortugueseRussianSpanish

Türkiye’nin en büyük sektör dergisi Eczacı’da Eylül ayında aikido ile haber olduk. Öğrencilerimizden Çetin Öztürk 50 yaşından sonra da siyah kuşak mertebesine ulaşılabileceğini herkese göstermiş oldu. Disiplin ve sabır ile bu yolda başarılı olabilmeyi anlatan, ön yargıları yok etmemize yardımcı olan Çetin Öztürk’ e teşekkürler..

Haberin metni aşağıdadır.

SİZİN HEDEFİNİZ NE?..

Eczacı Dergisi İmtiyaz Sahibi ve Novi Medya Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Öztürk, “Çocuklarımıza örnek olmalıyız, sağlık için düzenli spor yapmalıyız, belli bir yaştan sonrada emekli olup bir kenara çekilmek yerine tecrübelerimizi gençlerle paylaşacağımız fırsatlar yaratmalıyız” diyor ve sporun gençlerin geeczaci1lişimi üzerindeki önemine değiniyor.

Disiplinli, sabırlı ve kararlı bir işadamı. İş dünyasının ve spor camiasının başarılı isimlerinden Novi Medya Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Öztürk herkese örnek olabilecek bir adım daha attı.

Gençlik yıllarında kürek sporunu Milli sporcu olarak icra eden belli bir yaştan sonra da spor ve sanatın bir arada olduğu aikidodan yana tercihini kullanan Çetin Öztürk, azmi ile 3 senedir yapmış olduğu aikido sanatında siyah kuşak olabilme başarısına ulaştı. Zorlu süreçleri aşarak bir saati aşan özel bir sınavda 50 yaşında birisi için mükemmel sayılabilecek bir performans ile siyah kuşağı elde etmeyi başardı. Türkiye’nin en büyük aikido merkezlerinden Aikimode Aiki Akademi’de aikido eğitimini 35 yaş üstü yetişkinler için oluş- turulan özel gruplarda alan Çetin Öztürk, başarının sırrını disiplinli çalışma, sabır ve önyargılı davranmamak olduğunu söyledi. Aikimode Aiki Akademi’nin kurucusu Oğuzhan Başkurt Sensei (5. Dan ) Çetin Öztürk’ü özel bir programda doğru çalışma şartlarını oluşturarak adeta bir savaşçıya dönüştürdü.

Aikimode’daki aikido eğitimlerinin en güzel yanının sürekli yeni bir şeyler öğrenerek hem sporu hem de sanatı bir arada uygulayabilmek olduğunun altını çizen Çetin Öztürk çalıştığı ortamdan da son derece memnun. Oğuzhan Sensei’in özel bir değerlendirme ile kabul ettiği öğrenciler arasında şirket patronları, yöneticileri, mühendisler, mimarlar, avukatlar ve doktorlar bulunmakta. Sabah 6’da bile eğitimlerin olduğu Aikimode Aiki Akademi, hayatına renk katmak isteyen herkesi aikido yapmaya davet ediyor. 30 yaş üstü birçok insanın bu saatten sonra aikido yapılır mı demesine inat 50 yaşından sonra siyah kuşaeczaci2ğa ulaşan Çetin Öztürk’ün başarı hikayesi herkesin örnek alabileceği bir model. Çetin Öztürk’ün 30 yaş üstü insanlara da güzel bir mesajı var. ‘’Gelin aikido yapın, 40, 50, 60 hatta 70’li yaşlarınızda bile sağlıklı ve dinç kalın. Hem kaliteli bir sosyal ortamın içinde bulunun, hem de ileride gençlere aktarabileceğiniz bir sanatınız olsun. Bu sayede hep genç kalacaksınız.

Hedefim; sağlık için spor yapmak, bunu hayat biçimi haline getirmek ve emekli olup çiçek yetiştirmek yerine, aikido felsefesi ile hayat tecrübelerimi birleştirerek gençlere aktarmak.

Sizin hedefiniz ne?..”

Çetin Öztürk Kimdir?

Milli Kürekçi, Ulusal Hakem, Kürek Federasyonu eski Başkanı, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Üyesi, Galatasaray Spor Kulübü Sicil Kurulu

Genel Sekreteri, Eczacı Dergisi İmtiyaz Sahibi ve Novi Medya Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı.

Paylaş.