TurkishEnglishBulgarianChinese (Traditional)FrenchArabicGermanGreekItalianJapaneseKoreanPortugueseRussianSpanish

Aikimode Güvenlik Programları, Güvenlik Birimlerine; saldırgana zarar vermeden, en hızlı ve kolay şekilde etkisiz hale getirme, kelepçe takma, bir yerden diğer bir yere nakil etme yetilerini kazandıran eğitimlerdir.

Bu programlar, temelde kendini korumanın yanı sıra, korunması gereken bölge veya kişileri; tam bir farkındalıkla stres, korku ve adrenalini kontrol altına alarak koruma yollarını öğretir. Aynı zamanda bu eğitimler, güvenlik personeline takım halinde çalışmada yardımcı olur.

 Uygulayıcılarına özgüven kazandıran, hızlı karar verme, ani ve akılcı hareket edebilme donanımını veren bu programlar altyapı gerekmeksizin güvenlik personellerine uzman eğitmenler tarafından kolayca aktarılabilir.

 

Programın Amaçları

Güvenlik birimleri için verilen bu eğitimlerde temel olarak herhangi bir problem karşısında güvenlik görevini icra eden personelin problemi en doğru yaklaşımlarla çözebilmesi, doğru zamanlama ve konumlanma prensiplerini kullanabilmesini hedeflemekteyiz.

Bu sayede personelin olaylara bakış açısını genişleterek bir farkındalığının oluşmasını sağlamaktayız.

 

Yöntem

  • Savaş Sanatları felsefesi (Aikido,Kendo,İaido,Jodo)
  • Tekniğin teoriği
  • Tekniğin fiziksel uygulaması
  • Yaşam uygulaması

1. SeviyeAikimode Güvenlik Programları eğitimi bir personel için toplamda 10 saat eğitimden oluşmaktadır. Eğitim 10-15 kişilik gruplar halinde verilmektedir. Her eğitimin süresi 1 saattir. 2 veya 3 haftada her bir gruba 1 saat olacak şekilde 10 saat tamamlanacak şekilde tasarlanmıştır. Eğitim sonrasında eğitimleri başarı ile tamamlamış personel 1. SeviyeAikimode Güvenlik Programları Başarı Sertifikası almaya hak kazanıcaklardır.

Eğitimi tamaladıktan sonra personel için 2. Seviye geçiş imkanı tanınabilecektir. 1.Seviye eğitimi alan personel için istenirse 6 ayda 2 saatlik güncelleme çalışmaları yapılabilecektir.

Paylaş.