TurkishEnglishBulgarianChinese (Traditional)FrenchArabicGermanGreekItalianJapaneseKoreanPortugueseRussianSpanish

Aikimode Aiki Akademi’de 4-12 yaş grubu çocuklar için haftasonu aikido eğitimleri senenin 12 ayı boyunca tüm hızı ile devam ediyor. Sabah 9.00’dan akşam 19.00’a kadar 1 saatlik periyotlarla vede bir çok saat seçeneğiyle çocuklar için aikido eğitimleri Akademi’de mevcut.

Genç yaşlarda veya çocuk yaşta aikidoya başlayanlar aikidonun insan bedenine sağlamış olduğu avantajları elde etmenin mutluluğunu yaşarlar. Topluluk içinde var olan bazı sorunlar, aile içi tatsızlıklar, sokaklardaki engellenemez kötü gidiş ve çevresel bir takım faktörler gelişmekte olan çocukların ve gençlerin agresif ve kavgacı bir yapıda olmalarına neden olmaktadır. Bu nedenle çocukların ve gençlerin kuralcılık yerine düzen ve disiplini benimseyip sevmeleri, öz güven ve bilinçlenmeyi öğrenmeleri, çevrelerindeki her şeyin bir bütünün parçası olduğunu kabul ederek uyum sağlamayı yaşam tarzları ile bağdaştırmaları önemlidir.Aikido bu ilkeler doğrultusunda hareket etmeyi prensip edinmiş bir sanattır.

Günümüzde gelişen teknoloji ile birlikte insanların içlerine kapanık halleri göze çarpmaktadır. Bizlerden büyükler olarak önemli görevler beklenmektedir.Çocuklara ve gençlere çevreleri ile nasıl uyumlu olacaklarını keşfetmelerini sağlamak onlara yapabileceğimiz en büyük iyilik. Çocuk Aikido ile kendilerine olan güvenlerini ve konsantre olabilme yeteneklerini arttırarak, psikolojik ve fizyolojik yönden sağlam bir yapıya kavuşmalarına yardımcı olacaktır.

Her insanın içinde var olan enerjinin ortaya çıkartılıp doğru amaçlar için kullanılması, beden ve ruh uyumunun sağlanması aikidonun hedefidir. Bu sayadeçocuk aikido ile beden ve ruh uyumunu sağlayar kendine olan güveni keşfedebilir.

Paylaş.