TurkishEnglishBulgarianChinese (Traditional)FrenchArabicGermanGreekItalianJapaneseKoreanPortugueseRussianSpanish

İş dünyasının tanınmış ve önemli isimleri çocuklarının tam donanımlı birer birey olması için çocuklarına farklı eğitimler aldırmaktalar. Bu eğitimlerden bir taneside aikido.

Aikido çocukların zihin, beden ve ruh sağlığını pozitif yönde geliştiren karakterinin sağlamlaşmasında önemli rol oynayabilecek bir ??Japon Savaş Sanatı??. Bir disiplin. Aikido yapan çocuklar belirli bir sure sonra yuvarlanma, takla atma, zıplama, ritimli koşma, el ve ayak koordinasyon hareketleri, sürünme ve bunlar gibi birçok hareketi düzgün ve hızlı bir şekilde yapabilmekteler. Aslında çocuklarda aikido eğitimine bir spor altyapı eğitimi olarak bakmak daha doğrudur. 

Aikido antrenmanlarında vücudumuzun hem sağ hem sol tarafını eşit sayıda çalıştırırız. Beynimizin her iki lobunu da aktif olarak kullanabilmek denge ve koordinasyon açısından çocuklarımızı geliştirir. Çocuklar bu özellikleri yaşamlarının tamamında kullanırlar ve öğrendikleri becerileri kolay kolay unutmazlar. 

Ruh sağlığı açısından aikidoyu ele almak gerekirse, çocuklarda ??özgüven?? ve ??karakter?? gelişimi açısından aikidonun yararlı olduğu görülebilir. Bir iki yıl aikido yapmış olan çocuklar pes etmemeyi ve mücadele etmeyi öğrendikleri için kendilerine olan güvenleri tamdır. Kendilerini birçok konuda rahatlıkla ifade edebileceklerdir.

Aikido çocukların kendilerini daha iyi ifade edebilmesi ve hayata karşı sağlam bir duruş sergileyebilmesi açısından çok özel bir sanat. Bu anlamda Türkiye’nin en tecrübeli Aikido eğitmenleri ve eğitim asistan kadrosu ile her daim hazır Aikimode Aiki Akademi hergün hazır.

Çocukların ve gençlerin eğitim alabileceği, haftanın hergünü dahi gelebileceğiniz Türkiye’nin en büyük Aikido okulu Aiikmode Aiki Akademi sizleri bekliyor..

Paylaş.