TurkishEnglishBulgarianChinese (Traditional)FrenchArabicGermanGreekItalianJapaneseKoreanPortugueseRussianSpanish

İstanbul Life : İşadamları ?aikido? ile stres atıyor!

Yoğun tempo ve rekabetin bunalttığı birçok iş adamı stres atmak için güne aikidoyla başlıyor…

İş dünyasında artan rekabet, yoğun geçen mesai saatleri, stres atmak için arayış içine giren işadamlarını aikido sporuna yönlendirdi. Sabahın erken saatlerinde aikido yapmak için bir araya gelen bazı işadamları, güne daha dinç hazırlanma ve sakinlik, dinginlik adına bu spor dalına ilgi gösterdiğini belirtiyor. Saat 06.00 sıralarında başlayan aikido seansı 08.00 sıralarında son buluyor ve aiki-dogi?ler (aikido kıyafeti) çıkarılıp takım elbiseler giyiliyor. Aikido ile stres atan yöneticiler arasında şirket patronları, CEO?lar, üst düzey yöneticiler, mimarlar, mühendisler, avukatlar, tasarımcılar, Reklamcılar ile sahne sanatçılar? da yer almaktadır. Aikido konusunda bir akademi yöneten Oğuzhan Ulvi Başkurt, uyum-enerji-amaç anlamını taşıyan bu spor dalının etik, ahlak gibi unsurları barındıran bir öğreti olduğunu ifade ediyor.

Başkurt, ayrıca iş yaşamında aikido konferansları ve eğitimleri veriyor.

Çocuklar için Aikido Akademisi

Aikimode Aiki Akademi 4. Levent’teki merkezimizin 2.yıl açılışı onuruna gerçekleştirilen partide çocuk öğrencilerimiz, velileri ve yetişkin öğrencilerimizle hep beraberdik. Son günlerde yaşanan gelişmeler ışığında, çocuklar ve yetişkinler için aikidonun önemi bir nebze daha arttı. Çocukları anlamsız bir rekabet içerisine sokmadan, onların fiziksel ve ruhsal gelişimlerini ilerletmeye çalışan bir sanattır aikido.

Aikido sayesinde küçüklerimiz sağlam bir spor altyapısına kavuşarak, hayatının ileri evrelerinde yapacağı veya yapmayı düşündüğü spor dalları için sağlam bir temel oluşturmaktadır. Ebeveynlerin çocuklarına kazandırabileceği belki de

en güzel alışkanlık; spor alışkanlığıdır. Aikido, doğru eğitmenle yapıldığında çocukların özgüvenini geliştirmekte ve kendilerini ifade edebilmelerine yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda yetişkin sınıfında öğrenci olan birçok veli de, çocuklarına iyi birer örnek teşkil etmektedir.

Paylaş.