TurkishEnglishBulgarianChinese (Traditional)FrenchArabicGermanGreekItalianJapaneseKoreanPortugueseRussianSpanish

İstanbul Teknik Üniversitesi Aikido Kulübü Ocak 2003 te kurulmuş ve çalışmalarına Nisan 2003 ten bu yana devam etmektedir. Savaş Sanatını Türkiye’de ve Dünya’da en iyi şekilde tanıtma amacı olan kulüp İstanbul Teknik Üniversitesi bünyesinde faaliyetlerini sürdürmektedir. Sistem olarak araştırmacı ve geliştirici eğitim tarzını benimseyen kulüp öğrenciler için pratikte ve teorikte çalışma imkânları sağlamaktadır.

Aikimode Aiki Akademi başkanı ve aynı zamanda İTÜ Aikido Kulübü’nün kurucusu ve onursal başkanı olan Oğuzhan Başkurt Sensei gözetiminde antrenmanlar tüm hızıyla devam etmektedir.

İTÜ (İstanbul Teknik Üniversitesi)

İstanbul Teknik Üniversitesi, teknik öğretimde 240 yılı aşan parlak geçmişi, çağdaş eğitim ortamı, güçlü akademik kadrosuyla Türkiye’de mühendislik ve mimarlık öğretimi ile özdeşleşmiştir.

İstanbul Teknik Üniversitesi, Osmanlı İmparatorluğu döneminde yenileşme hareketlerinin öncülüğünü üstlenmiş, Cumhuriyet döneminde ise ülkemizin imarına, modernizasyonuna ve yönetimine damgasını vurmuştur. Türkiye’nin yollarında, köprülerinde, barajlarında, fabrikalarında, binalarında, enerji santrallerinde, haberleşme ağlarında, köylerinde ve kentlerinde İstanbul Teknik Üniversiteli mühendislerinin ve mimarlarının alın teri ve emeği vardır.

İstanbul Teknik Üniversitesi, Türkiye’de mühendislik ve mimarlık mesleklerinin tanımını yapan ve bu tanımı her zaman güncel tutmayı başaran, geleneksel yapısını korurken modern eğitim ve öğretim ortamlarını öğrencilerine sunan, güçlü yurt dışı ilişkileriyle öğrencilerinin sadece ülke sınırları içinde değil, uluslararası ortamlarda da öncü olacak şekilde yetiştiren bir devlet üniversitesidir.

Misyon

İstanbul Teknik Üniversitesi?nin varlık nedeni bilim, teknoloji ve sanatta bilginin sınırlarını genişletmek ve uygulamaları ile toplumun ihtiyaçlarına cevap vermektir.

Vizyon

Bilim, teknoloji ve sanatta, uzmanlığı ile uluslararası, lider bir üniversite olmak.

Değerlerimiz

? İnsan Odaklılık ve Farklılıklara Açıklık

? Özgürlükçülük ve Eleştirellik

? Girişimcilik ve Rekabetçilik

? Özgünlük ve Yenilikçilik

 

Kenji Kumagai Semineri – İTÜ Aikido Kulübü

Paylaş.