TurkishEnglishBulgarianChinese (Traditional)FrenchArabicGermanGreekItalianJapaneseKoreanPortugueseRussianSpanish

İş Dünyası çocuklarıyla birlikte Aikido?da?

İş dünyasındaki artan rekabet koşulları, yoğun geçen mesai saatleri,  stres atmak için arayış içine giren işadamlarını aikido sanatına yönlendirdi. İş adamları Aikidosanatını hafta içi zaman zaman mesai saatleri öncesi güne başlamadan, bazen de günün sonunda yapmaktalar. Zihin yorgunluğunu ve günün stresini üzerlerinizden atmak için eşsiz bir sanat. İş dünyası haftasonu ise eğitimlere çocuklarıyla birlikte katılarak zamanlarını daha verimli kullanıyor ve sevdikleri ile daha çok birlikte olabiliyorlar.

Aikido sanatını yapanlar arasında şirket patronları, CEO?lar, üst düzey yöneticiler, mimarlar, mühendisler, avukatlar, tasarımcılar, reklamcılar ile sahne sanatçıları da yer almaktadır. Türkiye?nin en büyük aikido okulunu yöneten Oğuzhan Ulvi Başkurt Sensei, uyum-enerji-yol anlamını taşıyan bu sanatın etik, ahlak gibi unsurları barındıran bir öğreti olduğunu ve insana pozitif bir bakış açısı kazandırdığının üzerini çiziyor.

Çocuklar için Aikido Akademisi

Yakında 6.Yılını kutlayacak olan Türkiye?nin en büyük aikido okullarından Aikimode Aiki Akademi çocukların da keyifle gittiği bir okul. Verilen eğitimlerde çocukların motor hareket gelişimi arttırılarak, beyinlerinin sağ ve sol lobları daha aktif kullanılması öğretilmekte. Özgüveni yüksek, mücadele edebilen, saygılı ve hayata daima pozitif bakan çocuklar bu eğitimin en karakteristik özelliği.

Son günlerde yaşanan gelişmeler ışığında, çocuklar ve yetişkinler için aikidonun önemi bir nebze daha arttı. Çocukları anlamsız bir rekabet içerisine sokmadan, onların fiziksel ve ruhsal gelişimlerini ilerletmeye çalışan bir sanattır aikido.

Aikido sayesinde küçüklerimiz sağlam bir spor altyapısına kavuşarak, hayatının ileri evrelerinde yapacağı veya yapmayı düşündüğü spor dalları için sağlam bir temel oluşturmaktadır. Ebeveynlerin çocuklarına kazandırabileceği belki de en güzel alışkanlık; spor alışkanlığıdır. Aikido, doğru eğitmenle yapıldığında çocukların özgüvenini geliştirmekte ve kendilerini ifade edebilmelerine yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda yetişkin sınıfında öğrenci olan birçok veli de, çocuklarına iyi birer örnek teşkil etmektedir.

Kurumsal Eğitimler

İş Dünyasında Savaş Sanatları Stratejileri

Aikimode Aiki Akademi eğitmeni Oğuzhan Ulvi Başkurt Sensei aynı zamanda sektöründe öncü olan kurum ve şirketlere de aikido ve budo(savaş disiplinleri) alanında konferanslar ve konsept eğitimler vermektedir. Bu eğitimelere katılan şirket yöneticileri ve çalışanları Budo (Savaş Sanatları) felsefesi ile Japon Savaşçıları Samurayların hayata bakışlarını, fiziksel zorluklara rağmen hedeflerine devam edebilme disiplinini, çoklu saldırıları yönlendirmeyi ve tüm bu zorluklar karşısında dahi aldıkları her nefeste hayata olan bağlılıklarını yitirmediklerini görerek bu özelliklerin iş hayatındaki yansımalarını fiziksel açıklamalarıyla deneyimleme fırsatı bulmaktadırlar.

Özgüven, yaratıcılık, kendin olmak, yeni açılımlar, yeni hedefler, kararlılık, azim, motivasyon, güç, başarı, yepyeni bir bakış açısı ve fazlası bu eğitimlerin kazanımları.

Paylaş.