TurkishEnglishBulgarianChinese (Traditional)FrenchArabicGermanGreekItalianJapaneseKoreanPortugueseRussianSpanish

Sektörünün prestijli dergilerinden Touch İstanbul Kasım sayısında haber olduk. Haberin resimleri ve içeriği için haberin devamına bakabilirsiniz.

Japonya’da 20.yüzyılın ilk yarısında doğmuş Japon Savaş Sanatı olan Aikido ;Japonca üç heceden oluşuyor . ”Aİ” harmoni , uyumlu hareket etme ; ”Kİ” ruh , düşünce , akıl , evrensel enerji ve ”DO” yol . Aikido ; evrensel enerji ile uyumun yolu , başka bir bakış açısı ile saldırganın sizi sarsmasına ya da vuruşuna başlamasına imkan vermeden uygulanan savaş sanatı. 2007 yılında Oğuzhan Başkurt tarafından kurulan ve kendisinin eğitmenliğini yaptığı Aikimode’de çocuk ve yetişkin aikido programları mevcut . Aikimode tarafından geliştirilen AİKi TERAPİ ; yoğun stres altında çalışan kişiler için düşünülmüş bir grup aktivitesi.

İaido eğitimi ; bir kata ile doğru vuruslar ve doğru kesişleri ve ruh , beden ve zihnin uyumunu bir arada sağlayabileceğimiz bir öğreti .

Jodo ise ; ülkemizde henüz çok bilinmeyen farkındalığınızı artırtmasının yanı sıra düşüp kalkmaların ve yuvarlanmaların olmadığı , vucudu zorlayıcı etkilerin minimize edildiği herkesizin yapabileceği sanat . Akademide ayrıca aksiyon sahne eğitimide veriliyor.

Paylaş.