TurkishEnglishBulgarianChinese (Traditional)FrenchArabicGermanGreekItalianJapaneseKoreanPortugueseRussianSpanish

Turkcell çalışanlarına ‘’Kadınlar için Savunma Yöntemleri ve Farkındalık’’ Semineri

Turkcell firmasının çalışanları için ‘’ Savunma Yöntemleri ve Farkındalık’’ semineri Tepebaşı’ndaki Turkcell Genel Merkezi’nde tamamlandı. Aikimode Aiki Akademi kurucusu ve baş eğitmeni Oğuzhan Başkurt Sensei Turkcell firmasının özel davetlisi olarak Taksim Tepebaşı’ndaki Turkcell Genel Merkezin konuğuydu. 

Seminerde Oğuzhan Başkurt’un basit ve etkili anlatım dili ile tüm kadınların uygulayabileceği pratik çözümler anlatılarak günlük yaşamda tehlike anında kullanılabilecek stratejiler üzerinde duruldu. Eğitimde aikido tekniklerinden de alıntılar yapılarak yararlanıldı.

Kadınlar için başlattığı sosyal sorumluluk projesi kapsamındaki semineri ile çalışanların beğenisini kazanan Oğuzhan Sensei, tüm kadınların kendilerini koruyabilecekleri basit yöntemleri mutlaka bilmeleri gerektiğini ifade etti. Seminerde kadınlara basit kurtulma yöntemleri, zaman kazanma stratejileri, kadın ile erkek arasındaki fiziksel güç farklılığı, hareket ve daire teorileri anlatıldı. Basit ve etkili bir anlatımla seminer salonundakilerle güzel bir etkileşim kurularak verilen seminerde Oğuzhan Başkurt Sensei’ye Turkcell tarafından bir de teşekkür plaketi taktim edildi.

Turkcell firmasından 8 Mart Kadınlar Günü’ne özel gerçekleştirilen bu seminer için bir de teşekkür plaketi alan Oğuzhan Başkurt Sensei alanında öncü birçok firma ve kuruluşa bu seminerlerini davam ettiriyor.

Tüm kadınların kendisini savunacak basit yöntemleri bilmesinin önemini vurgulayan Oğuzhan Sensei 8 haftalık özel programlarla Aikimode Aiki Akademi’de nisan ayı itibari ile eğitimlere başlıyor.

‘’Savunma Yöntemleri ve Farkındalık’’ eğitimleri Türkiye’de 4 japon savaş sanatında tek siyah kuşak olan Türkiye’nin en büyük aikido okullarından Aikimode Aiki Akademi baş eğitmeni Oğuzhan Ulvi Başkurt Sensei (Aikido 5.Dan) tarafından bizzat verilecektir.

Turkcell firmasına toplumsal duyarlılığından dolayı bizlerde Aikimode Aiki Akademi olarak teşekkür ediyoruz.

 

 

Paylaş.