TurkishEnglishBulgarianChinese (Traditional)FrenchArabicGermanGreekItalianJapaneseKoreanPortugueseRussianSpanish

Aikimode_Bogazici_Dergisi_AdvertorialBoğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneğinin dergisine Aikido ile haber olduk. Haberde Aikimode Aki Akademi’den ve kurucusu Oğuzhan Başkurt Sensei’in özel çalışmaları ile ilgili haberler vardı.

BÜMED dergisi editörlerine teşekkürlerimizle.

Türkiye’nin en büyük ve kaliteli Aikido okulu 4.Levent’te

Bugünlerde herkes çocukları ve kendisi için alternatif spor ve sanat  arayışı içerisinde. Bu amaca yönelik olarak 4.Levent’te çocukların ve ailelerin keyifle aikido eğitimi aldıkları Aikimode Aiki Akademi mevcut. Baş Eğitmeni ve kurucusu Oğuzhan Başkurt Sensei bütün hayatını buna adamış ve eğitime katılan herkese fayda üretmek için çalışıyor.

Aikido çocuklar için çok yararlı bir spor hemde sanat. Aikimode Aiki Akademi kendisine özgü geliştirilmiş olduğu yeni bir tarz eğitimle, çocuklar eğlenerek bir şeyler öğrenebiliyorlar. Çocuklar için verilen eğitimde motor hareket düzeyi geliştirilerek çoçukların gelecekle yapabilecekleri sporlarda bir altyapı oluşturması sağlanıyor. Çocuklar aynı zamanda beyinlerinin her iki lobunuda aktif bir şekilde kullanarak tüm vücutlarını çalıştırabiliyorlar. Kendilerine olan özgüvenlerini arttırarak disiplinli bir şekilde sporcu ve sanatkar olabilme yolunda ilerliyorlar.

Bir çok çocuğun annesi veya babasıda eğitimlere katılmaktalar. Çocukları ile vakit geçirebilmelerinin yanı sıra yetişkinler için özel oluşturulmuş sınıflarda kendileride bu sanatın inceliklerini öğrenebiliyorlar. Oğuzhan Sensei İstanbul Teknik Üniversitesi?nden Gemi ve Deniz yapıları mühendisi ve Işık üniversitesinden MBA yapmış. Kendisi gelişime son derece açık bir insan. Şu ana kadar 3000 e yakın 4-60 yaş arası öğrencisi olmuş ve 30000 saate yakın bir aikido eğitim tecrübesine sahip dünyadaki ender kişilerden. Kendisi bizzat eğitimlere katlıp kişiye özel yaklaşımlarla eğitimleri vemekte.

Aikimode Aiki Akademi?de 4-7 yaş gurubu ve 8-11 yaş gurubu çocuklar için hafta sonu ve hafta içi birçok eğitim mevcut. Sürekli gelişim prensibini benimseyen akademide dersi kaçırsanız bile o hafta içerisinde alternatif diğer derslere katılıp programınızı eksiksiz tamamlayabiliyorsunuz.

Aynı zamanda çocuklar için uygulanan derecelendirme sistemi ile çocuklar seviyelerine göre ayrılabilmekte ve gelecekte yetişkin guruplarına entegre olabilmekteler.

Paylaş.