TurkishEnglishBulgarianChinese (Traditional)FrenchArabicGermanGreekItalianJapaneseKoreanPortugueseRussianSpanish
4. Levent,Ataşehir ve Bahçelievler deki Aikido merkezlerimizde 3-4, 4-7, 7-12 yaş grubu öğrenciler için haftanın her günü eğitim bulunmaktadır.
Bu yaş grubu çocukları opsiyonel olarak haftada 1, 2 veya 3 gün eğitime kabul etmekteyiz.  Aikido eğitimleri 1 seans yaklaşık olarak 1 saat sürmektedir.

Eğitimlere katılmak isteyen öğrenciler için öncelikle bir ön değerlendirme dersi yapılmaktadır. Değerlendirme esnasında çocuğun gruba olan uyumu, antrenmanlara katılma isteği ve de spor yapmasına herhangi bir engel teşkil edecek sağlık sorunu olup olmadığı gözlemlenir.

Eğitimler hakkında detaylı bilgi ve rezervasyon için tıklayınız.

Her insanın içinde var olan enerjinin ortaya çıkartılıp doğru amaçlar için kullanılması, beden ve ruh uyumunun sağlanması Aikido‘nun hedefidir.

Çocuklar için Aikido

Genç yaşlarda veya çocuk yaşta aikidoya başlayanlar Aikido‘nun insan bedenine sağlamış olduğu avantajları elde etmenin mutluluğunu yaşarlar. Topluluk içinde var olan bazı sorunlar, aile içi tatsızlıklar, sokaklardaki engellenemez kötü gidiş ve çevresel bir takım faktörler gelişmekte olan çocukların ve gençlerin agresif ve kavgacı bir yapıda olmalarına neden olmaktadır. Bu nedenle çocukların ve gençlerin kuralcılık yerine düzen ve disiplini benimseyip sevmeleri, öz güven ve bilinçlenmeyi öğrenmeleri, çevrelerindeki her şeyin bir bütünün parçası olduğunu kabul ederek uyum sağlamayı yaşam tarzları ile bağdaştırmaları önemlidir. Aikido bu ilkeler doğrultusunda hareket etmeyi prensip edinmiş bir sanattır.

Günümüzde gelişen teknoloji ile birlikte insanların içlerine kapanık halleri göze çarpmaktadır. Bizlerden büyükler olarak önemli görevler beklenmektedir. Çocuklara ve gençlere çevreleri ile nasıl uyumlu olacaklarını keşfetmelerini sağlamak onlara yapabileceğimiz en büyük iyilik. Bu sanat çocukların kendilerine olan güvenlerini ve konsantre olabilme yeteneklerini arttırarak, psikolojik ve fizyolojik yönden sağlam bir yapıya kavuşmalarına yardımcı olacaktır.

Her insanın içinde var olan enerjinin ortaya çıkartılıp doğru amaçlar için kullanılması, beden ve ruh uyumunun sağlanması aikidonun hedefidir.

Eğitimlere katılmak isteyen öğrenciler için öncelikle bir ön deneme dersi yapılmaktadır. Değerlendirme esnasında çocuğun gruba olan uyumu, antrenmanlara katılma isteği vede gözle görülebilir spor yapmasına herhangi bir engel teşkil etmeyecek sağlık sorunu olup olmadığı gözlemlenir.

Ataşehir ve 4.Levent’teki deneme eğitimlerine çocuğunuzun katılmasını arzu ederseniz iletişim bölümündeki telefonumuzdan bizlere ulaşıp randevu alabilirsiniz.

3-4 Yaş Aikido

3-4 Yaş Grubu çocuklar için Aikido eğitimleri Aikimode Aiki Akademi 4.Levent, Ataşehir ve Bahçelievler şubelerinde başladı. Özel bir programla aikido ve oyunlarla yaptığımız çalışmalara çocuklar velileri ile birlikte eş zamanlı katılıyor. Eğitmenler eşliğinde Anne veya babası ile aikido çalışmalarında yabancılık çekmeden motor hareket düzeyini arttıracak çalışmalarla çocuklara spor ve sanat alışkanlığı ufak yaşta kazandırılıyor.

3-4 Yaş gurubunda genelde derslerimiz 3 ana kısımdan oluşmaktadır. Bu kısımlar;

 • Isınma ve motor hereket gelişimi çalışmaları
 • Temel teknik ve gücü yönetebilme çalışmaları
 • Motor hareketi geliştirici Aikido Oyunları

4 – 7 Yaş Aikido

Aikimode Aiki Akademi’de 4-7 yaş grubu çocukların katılabilecekleri aikido sınıfları oluşturduk. Bu sınıflarda çocuklarımızın motor hareket gelişimlerini artırarak onlara mücadele etmeyi oyunlarla öğretiyoruz. Antrenmanlarda ana eğitmenin dışında büyük asistanlarımız ile çocuklarımız sürekli gözlem altında tutuluyor ve yeni başlayanların adaptasyonları sağlanıyor. Bu sayede çocuklar kendileri için oluşturulmuş antrenman alanında güvenli bir şekilde eğitim almış oluyorlar.  Çok asistan ile özel ders mantığı ile grup derslerini işlemek Aikimode Aiki Akademi’yi diğer okullardan farklı kılan en büyük özelliklerden. Bu sistem ile tüm çocuklar verimli bir eğitim almış olmanın yanı farkındalık arttığı şüphesiz ortada.

4-7 Yaş gurubunda genelde derslerimiz 4 ana kısımdan oluşmaktadır. Bu kısımlar;

 • Isınma ve motor hareket gelişimi çalışmaları
 • Temel teknik ve gücü yönetebilme çalışmaları
 • Hareketli teknik çalışmalar
 • Motor hareketi geliştirici Aikido Oyunları ( denge, trambolin, minder, ip, sopa vb.)

Her dersin ortasında 2 dakikalık bir su molası verilmektedir. Bu yaş grubu çocukları haftada 1 gün eğitime kabul etmekteyiz. Eğer veliler isterlerse ilkokul 2. sınıftan sonra opsiyonel olarak haftada 2 güne çıkılabilir. Aikido eğitimleri 1 seans yaklaşık olarak 1 saat sürmektedir.

Eğitimlere katılmak isteyen öğrenciler için öncelikle bir ön değerlendirme dersi yapılmaktadır. Değerlendirme esnasında çocuğun gruba olan uyumu, antrenmanlara katılma isteği vede gözle görülebilir spor yapmasına herhangi bir engel teşkil etmeyecek sağlık sorunu olup olmadığı gözlemlenir.

 

7 – 12 Yaş Aikido

Aikimode Aiki Akademi’de 7-12 yaş grubu çocukların katılabilecekleri haftaiçi ve haftasonu aikido sınıfları mevcut. Bu sınflarda çocukların temel Aikido tekniklerinin öğretimiyle, bu tekniklerin dinamik temellerini oluşturan kondisyonel ve koordinatif biyomotor özelliklerin çok yönlü gelişimi işlenir.

Antrenmanlarda ana eğitmenin dışında büyük asistanlarımız ile çocuklarımız sürekli gözlem altında tutuluyor ve yeni başlayanların adaptasyonları sağlanıyor. Bu sayede çocuklar kendileri için oluşturulmuş antrenman alanında güvenli bir şekilde eğitim almış oluyorlar.  Bu sistem ile tüm çocuklar verimli bir eğitim almış olmanın yanı sıra farkındalıklarını da artırmaktalar.

7-12 Yaş gurubunda genelde derslerimiz 4 ana kısımdan oluşmaktadır. Bu kısımlar;

 • Isınma ve fiziksel becerileri geliştirme çalışmaları
 • Temel teknik ve gücü yönetebilme çalışmaları
 • İleri seviye teknik çalışmalar
 • Performans çalışmaları

 

 

 

 

Paylaş.