TurkishEnglishBulgarianChinese (Traditional)FrenchArabicGermanGreekItalianJapaneseKoreanPortugueseRussianSpanish

Aikimode Aiki Akademi baş eğitmeni Oğuzhan Başkurt Sensei  7-15 yaş grupları için İTÜ Yaz Spor Okulu kapsamında aikido dersleri vererek gençlere ve çocuklara aikido sanatını tanımalarında yardımcı olmuştur. Kurslara İTÜ personelinin dışındada bir çok aile’nin çocuklarıda faydalanabilmektedir.

4 haftalık iki ayrı dönem şeklinde yapılacak olan eğitimler çocukların aikido ve budo‘yu yakından tanıması açısından önem teşkil etmektedir.

Aikido‘nun çocuklar ve gençler üzerindeki etkileri;

  • Enerjilerini doğru yönde kullanmak
  • Sosyal çevrelerini genişletmek
  • Sağlıklı zihin ve beden yapısına sahip olmak
  • Sporda kazanılan disiplinin gelecekteki başarılara destek olması
  • Spor ahlakının edinilmesi

 

İTÜ Sağlık Kültür Sanat

Üniversite öğrencilerinin beden ve ruh sağlıklarının korunması, hasta olanların tedavi edilmesi veya ettirilmesi, barınma, beslenme, çalışma, dinlenme ve ilgi alanlarına göre ders dışı zamanlarının değerlendirilmesi, yeni ilgi alanlarının kazanılmasına imkan sağlanması, gerek sağlık gerekse sosyal durumlarının iyileştirilmesine, yeteneklerinin ve kişiliklerinin sağlıklı bir şekilde gelişmesine imkan verecek hizmetlerin sunulması, onların ruhsal ve bedensel sağlıklarına özen gösteren bireyler olarak yetiştirilmesi, birlikte düzenli ve disiplinli bir çalışma, dinlenme ve eğlenme alışkanlıklarının kazandırılması amacıyla 2547 sayılı Yüksek Öğretim Kanununun, 2880 sayılı değişik 46. ve 47. maddeleri uyarınca kurulmuştur.

Bu sebeple Sağlık, Kültür ve Spor Dairesi, üniversitelerde hizmet verdiği kesimin bütünü için bir sağlık kuruluşu, öğrencilerin sosyal, kültürel danışma ve rehberlik ile spor ihtiyaçlarını karşılayan bir hizmet birimi ve aynı zamanda eğitim – öğretimin desteklenmesi amacıyla bu alanda uygulama ve araştırmaların yapıldığı bir uygulama merkezidir.

Paylaş.