TurkishEnglishBulgarianChinese (Traditional)FrenchArabicGermanGreekItalianJapaneseKoreanPortugueseRussianSpanish

Aikimode Aiki Akademi’ye katılın…

Ön Değerlendirme için Randevu

Aikido eğitimlerine yeni başlamak isteyenler için ”Aikido’ya Başlama Kılavuzu” oluşturduk. Lütfen tıklayınız.

İncelemelerinizi tamamladıktan sonra sormak istediğiniz tüm sorular ve rezervasyon için ilgili şubeyi iletişim kısmındaki numaralardan (hafta içi 11.00-18.00 arası, hafta sonu 10.00-18.00 arası) arayabilirsiniz.

Aikido antrenmanlarına katılmak isteyenler için asistanlar eşliğinde bir ön değerlendirme antrenmanı mevcuttur.(sağlık, uyum, istek vb.) Aikido’ya başlamak isteyenlere (çocuk, genç, yetişkin) vakit ayırabilmemiz için ön bilgi alındıktan sonra değerlendirme antrenmanına randevu alınması rica olunur. Bu değerlendirme sonucunda onaylanan ve aikidoya başlamak isteyenler kendilerine uygun programı seçerek aikido eğitimlerine başlayabilirler. Herkes için uygun bir program mevcuttur.

Eğer sizin için kalite ön planda ise ve aikido eğitimlerine bizim merkezlerimizde başlamayı çok istiyorsanız bir çözüm muhakkak vardır. Bizi arayarak bilgi aldığınızda sizin başlamanıza engel olan etkenler (Ders saatleri, Bütçe uyuşmazlığı) olduğunu düşünüyorsanız lütfen bunu bizlere belirtmekten çekinmeyin. Özel durumlar ve saatler için Özel dersler, BURSLU veya İndirimli seçeneklerden biri belkide sizler için uygun olabilir.

 • Ataşehir +90 (0) 532 608 45 60
 • 4.Levent +90 (0) 532 608 45 60
 • Bahçelievler +90 (0) 532 608 45 60

Sayfanın altında bulunan ”BİZE ULAŞIN” düğmesine tıklayarak, bizlere hızlı bir şekilde mesajlarınızı ulaştırabilirsiniz.

Türkiye’nin en modern ve büyük aikido merkezi Aikimode Aiki Akademi sizleri 4.Levent, Ataşehir ve Bahçelievler’de bulunan merkezlerine davet ediyor. Aikido yap, Hayatına renk kat sloganı ile yolumuza hiç durmadan devam ediyoruz.

Yetişkinler, gençler ve çocuklar için haftanın hergünü sabah, öğle ve akşam aikido yapabilme olanağı Aikimode Aiki Akademi’de. Dilerseniz grup derslerinin haricinde özel dersler de merkezlerimizde mevcut.

Aikimode Aiki Akademi’de çocuklar (3-12), gençler ve yetişkinler için aikido antrenmanları senenin 12 ayı boyunca kesintisiz bir şekilde devam etmektedir. Aşağıda şubelerimizin videolarını izleyerek mekanlarımız hakkında ön bilgi sahibi olabilirsiniz.

Yetişkinler ve Gençler için Aikido

13 yaş ve üzeri herkes genç ve yetişkin grubu olarak sınıflandırılır. Genç ve Yetişkinler için Aikimode Aiki Akademi 4.Levent,Ataşehir ve Bahçelievler’de haftanın hergünü Aikido antenmanları mevcuttur. Aikido’ya katılmak isteyenler için yapılan ön değerlendirmeden sonra katılımcılar için gün ve saatler belirlenir. 

Haftasonu çocuğunuzla birlikte aikido yapabilirsiniz. Oluşturduğumuz paralel antrenmanlarda siz aikido yaparken çocuğunuzda kendi antrenmanında kendi yaş grubu ile derslere katılabilir. 


Çocuklar için Aikido

Aikimode Aiki Akademi’de 3-12 yaş grubu çocuklar için aikido 3-4 , 4-7 ve 7-12 yaş gruplar olacak şekilde planlanmıştır. Haftada 1 veya 2 gün olarak seçebileceğiniz programlarda aikido antrenmanlarına herhangi bir nedenle (hastalık, seyahat vb.) katılamama durumunda haftanın diğer gün ve saatlerinde rezervasyon yaparak gelemediğiniz derslerinizi telafi edebilirsiniz. 3-4, 4-7 ve 7-12 yaş olarak programladığımız çocuk sınıflarında kıdemli çocuklar için oluşturduğumuz özel sınıflarda mevcuttur.

Sensei

Oğuzhan Başkurt Sensei şu an Aikido 5.Dan, İaido 3.Dan, Kendo 2.Dan ve Jodo 3.Dan derecesine sahiptir. Türkiye’de aikido, iaido, jodo ve kendo olmak üzere 4 japon savaş disiplininde siyah kuşak derecesine sahip olan (Dan derecesi) ilk ve tek kişidir. 

Aikimode Aiki Akademi kurucusu ve baş Sensei Oğuzhan Ulvi Başkurt  (5.Dan) hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.


Sertifikasyon

Dojomuzda yapılan sınavlar sonucu öğrencilerimizin  almış olduğu dereceler merkezi Japonya Tokyo’da bulunan Aikikai Hombu Dojo tarafından da onaylatılmaktadır. Dünya’nın en prestijli Aikido belgesi Aikikai Dan Diploması sınavlarda başarılı olan öğrencilerimize verilmektedir. Aynı zamanda Aikido Federasyon’u sınavlarına da öğrencilerimiz yönlendirilerek çift diploma alma olanağı öğrencilerimize sunulmaktadır.

Aikimode Aiki Akademi’ye Katılım Koşulları

Aikimode Aiki Akademi’de aikido eğitimi almak isteyenler için öncelikle bir ön değerlendirme çalışması yapılmaktadır. Ön değerlendirme çalışması var olan bir dersin içerisinde öğrencinin aikido’ya uygunluğunu test etmek amacı ile yapılır. Bu arada ön değerlendirmeye katılan kişilerde ortam şartlarını, eğitim düzeyini, diğer eğitim alanları gözlemlemiş olurlar. Aikimode Aiki Akademi değerlendirme kriterleri aşağıda belirtilmiştir.

 • 3-12 Yaş Arası
 1. Sağlık
 • Aikido’ya başlamak isteyen çocuğun Aikido’yu yapmasına engel teşkil edebilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamalıdır. Velinin çocuğunun sağlık durumu beyanı esas kabul edilerek, değerlendirme dersinde çocuğun aikido sporunu yapabileceğine dair gözle görülebilir herhangi bir sağlık probleminin olup olmadığı Aikimode Aiki Akademi sensei tarafından gözlemlenir. Bu değerlendirme aslında hem sizin çocuğunuzu korumak ve sağlıklı bir ortamda aikido anrenmanını sağlamak için önemlidir, hem de mevcut antrenman yapan  çocukların sağlıklı bir ortamda aikido’ya devam edebilmesi için şarttır.
 1. İstek
 • Aikido’ya başlayacak çocuk ve velisi ön fiziksel değerlendirme tamamlandıktan sonra antrenmanlara başlamayı kendi öz iradesi ile istediği taktirde Aikimode Aiki Akademi değerlendirmesini geçip Aikido’ya başlayabilecektir. Bizim için istekli çocuk yetenekli çocuktan daha değerlidir. Çocuğumuzun yetenekli olması ona ilk başlangıçta bir avantaj sağlasa da, özümseyen ve istekli öğrencilerin zamanla daha başarılı oldukları bir gerçektir.
 • 12-60 Yaş Arası
 1. Sağlık
 • Aikido’ya başlamak isteyen kişinin Aikido’yu yapmasına engel teşkil edebilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamalıdır. Aikimode Aiki Akademi sensei tarafından uygulanan motor hareket ve efor testleri ile Aikido’ya başlamak isteyen kişi ön değerlendirme antrenmanında gözlemlenir. Bu değerlendirme aslında hem sizi korumak ve sağlıklı bir ortamda aikido eğitimini alabilmenizi sağlamak için önemlidir, hem de mevcut eğitim alanların sağlıklı bir ortamda aikido’ya devam edebilmesi için şarttır.
 1. İstek
 • Kaç yaşınızda olursanız olun istediğiniz taktirde bir çok şeyi başarabilirsiniz. Bizde bu sebepten sizin Aikido’yu ne derece isteyip istemediğinizi ön değerlendirme antrenmanında anlamak istiyoruz. Size fayda üretebilmemiz için bize izin vermenizi bekliyoruz.
 1. Mental (Zihinsel)
 • Aikido aslına bakarsanız tam olarak ne bir spor ne bir sanattır. Aikido başlı başına bir Kültür’dür. Eğer sanata, spora, kültüre yani kısacası kendinize değer veren bir insansanız kaç yaşında olursanız olun Aikido’ya katılabilmeniz için biz size seve seve yardım ederiz.

Paylaş.