TurkishEnglishBulgarianChinese (Traditional)FrenchArabicGermanGreekItalianJapaneseKoreanPortugueseRussianSpanish

Oğuzhan Başkurt Sensei Çeşme Sheraton Otel’de Glaxo Smith Kline firmasının çalışanları ile özel bir eğitimde buluşarak tecrübelerini aktardı. ‘’İş yaşamında Uyum, Güven ve Başarı’’ temalı eğitimde GSK çalışanları 3 saat boyunca önemli bilgiler edinip keyifli anlar yaşadı. Oğuzhan Başkurt’un özel anlatım tekniği ile çalışanların eğitimin bir parçası olarak hem dinleyip hem de öğrendikleri, yapamıyorum kelimesinin yerine yapacağım kelimesini benimsedikleri bir eğitim oldu.

İlk olarak ‘’Uyum’’un öneminin anlatıldığı seminerde, şirket içi uyum ve çevresel şartlara uyumun ne kadar hayati önem taşıdığı ve devamlılığın tamamen uyum ile alakalı olduğu aikido bakış açısı ile anlatıldı.

Aikido’nun evrensel uyum felsefesi ile katılımcılar Japon Savaşçıları Samurayların hayata bakışlarını, fiziksel zorluklara rağmen hedeflerine devam edebilme disiplinini, çoklu saldırıları yönlendirmeyi ve tüm bu zorluklar karşısında dahi aldıkları her nefeste hayata olan bağlılıklarını yitirmediklerini görerek bu özelliklerin iş hayatındaki yansımalarını fiziksel açıklamalarıyla deneyimleme fırsatı buldukları bu eğitimde ‘’Güven’’ diğer konumuzdu. Dostluğun ve arkadaşlığın motivasyonu nasıl etkilediği, iş başarısındaki önemi bu eğitimle vurgulandı.

Eğitimin sonunda ‘’Başarı’’nın formülüze edilmesi , firma çalışanlarının başarıyı tanımlaması ve başarıya ulaşılması için neler yapması gerektiği farklı bakış açıları ile uygulamalı olarak gösterildi.

Özgüven, yaratıcılık, kendin olmak, yeni açılımlar, yeni hedefler, kararlılık, azim, motivasyon, güç, başarı, yepyeni bir bakış açısının kazandırıldığı bu özel eğitimler Türkiye’nin en büyük Aikido ve Budo (Savaş Disiplinleri) okulu Aikimode Aiki Akademi baş eğitimeni Oğuzhan Başkurt Sensei tarafından verilmektedir.

Oğuzhan Sensei’nin Türkiye’nin en genç 5. derece siyah kuşak eğitmeni olmasının yanında hem mühendislik hem de işletme okumuş olması farklı bakış açıları ile konulara yaklaşması şirketler için önemli bir ayrıcalık.

Oğuzhan Başkurt Senesei alanında öncü şirketlere vizyon eğitimleri, toplantı konuşmacılığı, motivasyon ve uyum eğitimlerini vermektedir. Turkcell, Aksigorta, Roche, Roche Diagnostic, Bilim İlaç, Daikin, Türk-Telekom, Phlips, Mey, JCB İş makinaları (STFA),Girişim Savaşçıları, FX World İstanbul, Glaxo Smith Kline, İPYD (İstanbul Proje Yönetim Derneği), Invitel International, Dechatlon, Netbook Media eğitim verilen firmalardan bazılarıdır.

 

Paylaş.