TurkishEnglishBulgarianChinese (Traditional)FrenchArabicGermanGreekItalianJapaneseKoreanPortugueseRussianSpanish

Kurumunuzun çalışanları arasında; ekip ruhunu güçlendirmek, onların motivasyonlarını ve verimliliklerini arttırmak için yararlanabileceğiniz oldukça önemli bir metod var; Aikido. Bu eğitimler ekip ruhunu ve sosyalleşmeyi geliştiren aynı zamanda liderlik ve kişisel güven duygusunu arttıran eğitimlerdir.

Sektörel Eğitimler

Aikido çağın ötesinde bir spor ve sanat sentezi olması özelliği ile henüz herkes tarafından keşfedilmemiş bir olgu. Bizler aikido eğitimini bir yelpazenin açılımına benzetiyoruz. Bu bağlamda aşağıdaki eğitimler ile hem insanlığa hem de sektörüne öncülük etmek isteyen kuruluşların çalışanlarına aiki eğitimler vermekteyiz.

İş Dünyasında Aikido

? Evrensel enerji ile uyum – Bütünlük
? Etiket – Saygınlık
? Hamni (Duruş) – Tavrınız
? Tai-sabaki (adımlar ve dönüşler) Hareket şekliniz
? Ukemi (takla ve düşüşler) – Kriz yönetimi
? Omote/Ura – Önceniz ve sonranız
? Nefes – Kendini kontrol
? Tachi-waza – Eşit şartlarda rekabet
? Hamni handachi waza – Kuvvetli rakibe karşı rekabet
? Tachi-dori (Kılıca karşı) – Silahı olan rakibe karşı rekabet
? Randori (Çoklu ataklar) – Çoklu rekabet stratejileri
? Gayeshi Waza – Rakibin atağını rakibe çevirme becerisi
? Masakatsu-Agatsu – Gerçek zafer kendinize karşı kazandığınızdır

Oğuzhan Başkurt Sensei ”Şirketler için Aikido” Haberi

Modern Zamanların Savaşçısı, Aikimode Aiki Akademi baş eğitmeni Oğuzhan Ulvi Başkurt Sensei (5.Dan) “İş yerinde mutlu, huzurlu, konsantrasyonu yüksek, zamanı iyi değerlendiren çalışanlar şirket başarısı için vazgeçilmez bir unsundur. Bunu bilen kurumsal şirketler “Marka değerlerini yükseltecek, mutlu çalışanlar” hedefini gerçekleştirmek için hizmet içi eğitimlerine Aikido’yu ekliyor” şeklinde konuştu.

Aikido sezgileri güçlendirir?

Oğuzhan Başkurt Sensei, denge, mesafe kavramı ve doğru zamanda doğru yerde olmanın öneminin anlatıldığı seminerlerde iki soruya cevap arandığını söylüyor: ”İş’te verimliliği nasıl arttırabiliriz ve nasıl başarılı olunur? Biz konferanslarımızda bu soruların cevaplarını Aikido bakış açısı ile veriyoruz. Savaş Sanatları ve iş yaşamının birçok ortak özelliği vardı. Örneğin Aikido’da saldırıya uğrayan kişinin, saldırıyı önceden sezmesi ve kontrolü ele alarak karşısındakini etkisiz hale getirmesi çok önemlidir. Şirket yöneticileri de piyasayı iyi analiz ederek, olası rakip veya tehlikelere karşı hazırlıklı olmalıdır.”

İnsanı tanımak ve kazanmak başarı getirir?

Alışılmışın dışında çok farklı bir eğitim tarzı ile katılımcıları hem eğitimin bir parçası yapan, hem de keyifli vakit geçirterek onları bilgilendiren Oğuzhan Sensei, temelde insanı tanımanın ve insanı kazanmak için mücedele etmenin başarıya ulaşılması için yeterli olacağına inananlardan. “Türk-Telekom, Daikin, Roche, Philips, Aksigorta, Decathlon, Bilim İlaç, Mey, Sif JCB, Girişim Savaşçıları ve İnvitel gibi alanında öncü birçok büyük şirkete eğitim verdik. Yaptığımız eğitimlerle, çalışanlarının motivasyonu ve farklı açılardan olaylara bakabilme yeteneğinin arttığını gözlemliyoruz. Şirketler de bu değişimin farkında. Bu eğitimlerin en sonuncusunu Roche Diagnostic çalışları için Çeşme Altınyunus Otel’de verdik. 3.5 saat süren eğitim içinde dengenin önemi, mesafe kavramı ve doğru zamanda doğru yerde olma üzerine konuşurken, aikido uygulamaları ile çalışanlar, anlatılan temel bilgileri fiziksel olarak tecrübe edebilme fırsatı yakaladılar. Aikido ile tanışan kişinin hayata, işe, başarıya bakış açısı değişir.” şeklinde konuşan Oğuzhan Sensei, Aikido ile tanışanların iş hayatında daha disiplinli olduğunu da söyledi.

Paylaş.