TurkishEnglishBulgarianChinese (Traditional)FrenchArabicGermanGreekItalianJapaneseKoreanPortugueseRussianSpanish

Mete Ak Aikido

Türkiye’nin en kaliteli ve büyük spor merkezi Mars Athletic Club (MAC) Genel Spor Müdürü (yöneticisi) Mete Ak da çocuğu için Aikimode Aiki Akademiyi tercih edenlerden.

Uzun bir süredir öğrencimiz olan Çağan Efe Ak Aikidoyu çok seviyor. Oğlunun mutlu olması ve nitelikli bir eğitim alması sanırım bir baba için en önemli hususlardan biri. Mete bey Aikimode’deki profesyonellik ve kalite anlayışından dolayı bizlere teşekkür etti. Bizde hem ileri seviye bir sporcu, eğitmen ve spor yöneticisi olan değerli velimize sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Kendisinin bizim için yazmış olduğu yazıyı aşağıda okuyabilirsiniz.

Aikido ve Aikimode

Çocukların spor yapmasının önemi artık aşikar. Ancak çocuklara yapacakları sporu sevdirmek çok önemli bir konu. Kendi oğlum için konuşmam gerekirse Çağan Efe’yi bundan önceki dönemlerde bir çok spor okuluna yazdırdım. Buralarda başarılı oldu. Ancak devamlılık konusunda zorlandık ve etrafımdaki çocuklarada baktığımda aynı sorunu gördüm. Branş olarak hangi spor olursa olsun sadece o branşa yönelik aktiviteler ve egzersizler yaptırıldığında çocukların sıkıldığını gördüm. Yıllarca sporla profesyonel olarak uğraşan birisi olarak söyleyebilirimki çocuklardaki bu davranış şekli gayet normal.

Çalıştığım yerlerde birçok savunma ve savaş sanatı eğitimleri gördüm. Çalışan çocukların hepsi çok iyi eğitmenlerle çalışıyorlardı, Fakat birşeyler eksikti. Sadece branşa özgü yapıldığı için çocuklar sıkılıyor ve kısa bir süre sonra eğitimlere katılmak istemiyorlardı.

Aikimode Aiki Akademi’ye gittiğimde farklılığı hemen gördüm. Nedeni ise sadece kendi branşı değil bunun yanında çocukların gelişimini destekleyici bir çok egzersizinAikido eğitimi içerisinde yaptırılmasıydı. Bunu yaparkende sadece bir eğitmen değil birçok eğitmen asistanınında salonda olup her çocukla tek tek ilgilenmeleriydi.

Çocuk eğlenirken motor hareket özellikleri gelişiyordu. Bu durumdan dolayı her hafta bizim onu değil çocuğun bize hadi gidelim demesiyle sonuçlandı. Oğuzhan Sensei’ye bu kadar profesyonel ve kaliteli bir spor ve sanat eğitim alanı kurduğu için çok teşekkür ediyorum.

Paylaş.